Citáty
CITÁTY SLAVNÝCH OSOBNOSTÍ
Citáty slavných osobností

Citáty - Michal Rybka

Když zjistíš, že je ráno, a že jsi u nějaké hry vytuhnul celou noc, tak je dobrá. Jak toho ta hra dosáhne, to už je její věc.

V podnikání platí dvě základní pravidla, týkající se omylů: pokud generujete vysoký zisk, můžete si dovolit omyl, protože ho přežijete. Za druhé, omyl je zlý, ale lpění na něm ještě horší. Pokud spolknete hořkou pilulku, že vás ostatní budou mít za blázna a svou chybu napravíte, máte šanci dostat se opět na špičku.

Mám pocit, že mnoho příslušníků nové generace je stvořeno rodiči, kteří je buď vůbec neomezují v rozletu, anebo je učí, že penězi a tvrdými lokty se prosekají dál. Nu což. Jednoho krásného dne se mladí drzouni a MIPSové (MIPS - Mladý Idiot Plný Sil) prosekají přes normální davy tak daleko, až narazí sami na sebe - a pak začne opravdová legrace...

Kopírování "mezi lidem" bude existovat vždy a je nezastavitelné, nepodařilo se ho zastavit ani u "ilegálních rozvratných materiálů" za socialismu. Inteligentně se chovající výrobci si jsou vědomi, že celý trh je pro ně neuchopitelný, a místo plácání do vody se koncentrují na to, aby pokud možno pokryli většinu trhu a nemrhali příliš penězi na pokus omezit nebo potlačit zbytek.

Jsem obecně hodně tolerantní, ale "agresivní podomní spirituální marketing" se mi hnusí. Bohové nepotřebují své předžvýkávače, kolpotéry v metru nebo chytráky, kteří nabídnou knížku "zadarmo" a pak chtějí pětistovku jako "dobrovolný příspěvek". Tohle chování je samotné musí urážet! Zastávám názor, že spiritualita je něco, k čemu si každý má najít vlastní cestu sám. Násilné vnucování myšlenek je kořenem naprosté většiny zla v moderním světě.

Michal Rybka je český novinář, přispěvatel a redaktor herních magazínů a spisovatel (Příběhy pro Bastet - 2008).

Citáty navigace

Yin.cz